[FIDES] Elektroniczna Bibliografia Nauk Teologicznych

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Śro, 3 Lis 2010, 12:19:43 CET


Podaję pełniejszą wersję komunikatu, w wersji ze strony FIDES:)


   Powstaje Elektroniczna Bibliografia Nauk Teologicznych 
   List intencyjny w sprawie współpracy przy tworzeniu Elektronicznej Bibliografii Nauk Teologicznych podpisały w poniedziałek, 25 października, Biblioteka Narodowa i Federacja Bibliotek Kościelnych "FIDES". Bibliografia rejestrować będzie zawartość ponad 170 tytułów czasopism teologicznych i religioznawczych oraz prac zbiorowych wydawanych przez uczelnie kościelne od roku 1980. List intencyjny podpisali dyrektor BN dr Tomasz Makowski i przewodniczący zarządu Federacji "FIDES" ks. dr Jerzy Witczak.

   Bibliografia powstanie w znacznej mierze w oparciu o przekazywane nieodpłatnie przez Bibliotekę Narodową opisy bibliograficzne tworzone w Zakładzie Bibliografii Zawartości Czasopism BN. Do końca 2010 roku BN przekaże Federacji "FIDES" ok. 52 tysiące opisów już istniejących (za lata 1996-2010), natomiast nowotworzone opisy będą przekazywane na bieżąco, w cyklu miesięcznym.

   Biblioteki należące do Federacji "FIDES" będą natomiast tworzyć opisy artykułów zawartych w pracach zbiorowych oraz uzupełnią bibliografię zawartości czasopism o lata wcześniejsze i tytuły nieindeksowane przez BN. Ponadto opisy tworzone w Zakładzie Bibliografii Zawartości Czasopism BN, tak jak i pozostałe, będą uzupełniane m.in. o streszczenia (spisy treści) i linki do wersji pełnotekstowych w bibliotekach cyfrowych. Bibliografia udostępniana będzie nieodpłatnie w Internecie z serwera Federacji "FIDES".
   


-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL: <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20101103/dee96a8e/attachment.htm>


Więcej informacji o liście Fides-lista