[FIDES] Mamy nowy serwer

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Sob, 9 Lis 2013, 12:56:40 CET


Szanowni Państwo,

Z radością informuję, że 8 listopada został uruchomiony nowy, znacznie szybszy serwer komputerowy Federacji FIDES, zakupiony dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków na dofinansowanie działalności upowszechniającej naukę, w wysokości 75 procent kosztów. Na nowy serwer zostały przeniesione wszystkie usługi informacyjne i katalogowe, to jest strony WWW, FIDKAR FIDES, bazy MAK (w tym EBNT) oraz testowa instalacja EBNT w systemie Koha. Gdyby zauważyli Państwo jakieś nieprawidłowości w działaniu nowego serwera, proszę uprzejmie o ich zgłaszanie.

W niedługim czasie uruchomimy też nową wersję Elektronicznej Bibliografii Nauk Teologicznych w systemie Koha, o czym Państwa poinformuję osobno.

Jednocześnie przypominam, że Federacja posiada także drugi serwer, na którym jest uruchomiony Księgozbiór Wirtualny. Obydwie maszyny są zainstalowane w serwerowni Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i obsługiwane przez informatyka PWT, co stanowi wkład finansowy tej uczelni w działalność FIDES.

Pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!
ks. Jerzy Witczak
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20131109/91555117/attachment.html>


Więcej informacji o liście Fides-lista