[FIDES] Nowy dyrektor Biblioteki WSD we Włocławku

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Pon, 13 Kwi 2015, 18:03:15 CEST


Wiadomość ze strony internetowej Diecezji Włocławskiej:


Z dniem 11 kwietnia 2015 r,. ks. bp Wiesław Mering przyjął rezygnację długoletniego dyrektora Biblioteki Seminaryjnej im. Księży Chodyńskich we Włocławku ks. prał. Kazimierza Rulki i mianował na to stanowisko ks. dr. Krzysztofa Kamińskiego, który w tejże bibliotece pracuje od 2010 roku.

Dziękując ks. prał. Rulce za pełnioną od 1975 roku funkcję dyrektora seminaryjnej biblioteki Biskup Włocławski napisał: „wyrażam swój podziw i szacunek dla kompetencji, z jaką Ksiądz Prałat wykonywał swoje obowiązki, zyskując uznanie we własnym środowisku naukowym, jak i poza diecezją”. Ksiądz Biskup wyraził przy tym nadzieję, że w wielu sprawach będzie można nadal korzystać z ogromnej wiedzy dotychczasowego dyrektora: „wytrawna znajomość problematyki związanej z księgozbiorem seminaryjnym, nieraz zapewne będzie wykorzystana” – napisał w dekrecie bp Mering.

Mianując ks. Krzysztof Kamińskiego na nowe stanowisko, bp Mering podkreślił jego dobre przygotowanie do nowych zadań, umiejętności organizacyjne, „liczne kontakty naukowe i zawodowe ze środowiskiem bibliotekarskim w Polsce oraz cały szereg inicjatyw, mających na celu unowocześnienie pracy i sposobu działania Biblioteki Seminaryjnej”. Ksiądz Biskup z uznaniem odniósł się do podejmowanych przez ks. Kamińskiego wysiłków i wyraził radość z dobrych owoców dotychczasowej pracy.

Nowy dyrektor seminaryjnej biblioteki ma 41 lat, święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku. Obecnie pełni także funkcję wikariusza parafii św. Jana Chrzciciela w Lubrańcu.

(http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/news/20,aktualnosci/1981,nowy-dyrektor-biblioteki-wsd-we-wloclawku)


FIDES również dziękuje Księdzu Kazimierzowi Rulce za współtworzenie Federacji od samego początku i za liczne publikacje na temat bibliotek kościelnych. Życzymy zdrowia i dalszej owocnej pracy naukowej! Gratulujemy nowemu Księdzu Dyrektorowi Krzysztofowi i cieszymy się z tej nominacji “znanego nam człowieka”. Szczęść Boże!

ks. Jerzy Witczak


---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
http://www.avast.com
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20150413/c2698237/attachment.html>


Więcej informacji o liście Fides-lista