[FIDES] Aktualizacja bazy EBNT - już prawie 100 000 opisów

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Wto, 17 Maj 2016, 22:51:27 CEST


Drodzy Państwo,

W dniu 16 maja 2016 do bazy EBNT dodanych zostało 1050 nowych opisów, w tym 198 artykułów z 11 prac zbiorowych wydanych przez Wydział Teologii Uniwersytetu Opolskiego oraz 852 opisy artykułów z czasopism, a ich hasła autorskie i przedmiotowe zostały ujednolicone wg kartotek wzorcowych. Łącznie baza liczy obecnie prawie 100 tys. rekordów, z czego 89.575 to zawartość czasopism a 10.241 obejmuje zawartość prac zbiorowych.

Baza indeksuje zawartość 202 tytułów polskich czasopism teologicznych, religioznawczych i z szerzej rozumianych nauk kościelnych (zob. pełną listę) oraz zawartość 512 prac zbiorowych (serie wydawnicze, księgi jubileuszowe, materiały konferencyjne itp.) - zob. pełną listę. Zawiera także niewielką liczbę opisów artykułów wybranych z innych czasopism i prac zbiorowych. Obejmuje głównie publikacje wydawane przez uczelnie kościelne i wydziały teologiczne. Zasięg chronologiczny bazy - zasadniczo od roku 1980 (niektóre tytuły w całości, również z lat wcześniejszych). Zawiera łącznie 99.816 opisów bibliograficznych.

Adres internetowy: http://biblio.fides.org.pl/

Baza EBNT utrzymywana jest w systemie Koha, jeśli ktoś ma jeszcze u siebie link do starej wersji w MAK-u, to bardzo proszę o jego zmianę. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco utrzymywać tej bazy w dwóch systemach jednocześnie. Bardzo prosimy o nadsyłanie uwag, sprostowań i uzupełnień na adres: ebnt.fides w gmail.com

Pozdrawiam serdecznie
ks. Jerzy Witczak


---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20160517/35f9ca76/attachment.html>


Więcej informacji o liście Fides-lista