[FIDES] Pytanie z BETH na temat digitalizacji

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Czw, 31 Sie 2017, 17:04:07 CEST


Drodzy,

Może ktoś z Was zechciałby podzielić się swoją opinią, która byłaby pomocna do wyrażenia stanowiska “Fides” podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia BETH w Zagrzebiu, gdzie wybieram się po naszym spotkaniu w Toruniu. Oczekiwana jest od krajowych federacji odpowiedź na następujące pytania:

Jak BETH może pomóc bibliotekom w ich projektach digitalizacji?
- czy istnieje potrzeba bazy danych, co już zostało zrobione, i co jest realizowane, wraz z danymi kontaktowymi, aby ułatwić wymianę informacji na ten temat w ramach BETH? (nie mamy takiej wymiany informacji nawet w ramach “Fides”...)
- czy powinniśmy powołać wspólny projekt europejski i starać się pozyskać fundusze unijne? Jeśli tak, to jakie są sugestie ponadgranicznych projektów, które mogłyby się kwalifikować do finansowania?
- a może wystarczy tylko wymiana informacji na temat wszystkich kwestii związanych z digitalizacją przy pomocy listy dyskusyjnej?

Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam serdecznie. Szczęść Boże!
ks. Jerzy Witczak--------------------------------------------------------------------------------

How can BETH assist the libraries in their digitization projects?

A few suggestions:

- is there a need for a database of what has been done and what is going on in all the libraries, together with the names of the project-leaders to facilitate the exchange of knowledge within BETH?

- should we set up a European project and try to get money from European institutes? If so, are there suggestions for cross-border projects that would possibly qualify for European subsidies?

- or should we keep it low level and should we use our mailing list for all questions concerning digitization projects?

Please think about these questions during the conference and give your opinion on Tuesday afternoon. If you have other ideas on what BETH can do for its members concerning digitization, please email these to me or talk to me during the conference
---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20170831/fe42fbc7/attachment.html>


Więcej informacji o liście Fides-lista