[FIDES] Aktualizacja EBNT

Jerzy Witczak witczak w pwt.wroc.pl
Nie, 15 Sty 2017, 20:23:33 CET


Drodzy i Czcigodni,

Przekazuję aktualne informacje na temat naszej bazy EBNT – Elektroniczna Bibliografia Nauk Teologicznych. 
http://biblio.fides.org.pl/

W dniu 14.01.2017 liczba dokumentów w bazie EBNT wzrosła do 102.232. Dodanych zostało kolejnych 1005 rekordów z zawartością czasopism, w tym nowy tytuł: “Przegląd Homiletyczny (Kielce)” - z lat 2002-2013 (wygląda na to, że od 2014 roku nie ukazuje się...), oraz zawartość jednej pracy zbiorowej wydanej przez Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Zachęcam do korzystania, promowania wśród czytelników oraz do przesyłania uwag, korekt i propozycji. Może do tego służyć nasz specjalny adres e-mail: ebnt.fides w gmail.com

Przy okazji chciałbym prosić o odpowiedź na mini-ankietę:

1. Czy baza EBNT jest jeszcze potrzebna i powinna być nadal uzupełniana? (Biblioteka Narodowa rozpisuje zawartość czasopism oraz niektórych prac zbiorowych i opisy te są dostępne w katalogu BN wraz z opisami książek, również w katalogu NUKAT coraz więcej opisów poszczególnych artykułów z prac zbiorowych (zwanych rekordami analitycznymi) – tworzą je również niektóre biblioteki FIDES...)

2. Jeśli EBNT ma być nadal prowadzona, to czy osobno, czy w połączeniu z Centralnym Katalogiem FIDES? (jak to właśnie robią BN i NUKAT)

3. Baza EBNT i katalog BN używają innego języka opracowania przedmiotowego niż Biblioteki KUL i UPJPII, które tworzą rekordy analityczne do NUKAT, w związku z tym nie można wprost wykorzystać tych rekordów w bazie EBNT. Czy można coś na to poradzić? Jak ma wyglądać współpraca dużych bibliotek akademickich przy tworzeniu EBNT?

Dziękuję za odpowiedź, szczególnie proszę o nią osoby bliżej znające temat bibliografii oraz dyrektorów bibliotek.

Szczęść Boże w Nowym Roku!
ks. Jerzy Witczak---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus
-------------- następna część ---------
Załącznik HTML został usunięty...
URL:  <http://fidkar.fides.org.pl/pipermail/fides-lista/attachments/20170115/698e9ba2/attachment.html>


Więcej informacji o liście Fides-lista